Hotel, v ktorom sa rodiny s deťmi nenudia – hotel Sitno, Vyhne

Hotel Sitno, ktorý sme si ako rodina veľmi obľúbili, leží na strednom Slovensku, vo Vyhniach. Oficiálne sa pýši nálepkou rodinný hotel. Myslím si, že oprávnene.

Čo je na ňom rodinné?

Maskoti

Kopko a Svetluška. Sú symbolom hotela, vyobrazení na omaľovánkach, v priestoroch s bazénmi na stenách, v detskom kútiku, dokonca sa sem-tam v hoteli aj objavia a radi sa s deťmi odfotia.

hotely-pre-rodiny-s-detmi-hotel-sitno-slovensko-vyhne
hotel Sitno, Vyhne – maskot Čľupko

Obrovský detský kútik MiniMe

Detský kútik je veľká dvojpodlažná miestnosť na prvom poschodí. Slnečná, presvetlená, vybavená fungujúcimi hračkami a použiteľnými predmetmi. S mnohými možnosťami lezenia, šmýkania a priestorom, kde sa deti vybehajú. Aj keď je tam viac detí, dokážu si nájsť svoj priestor. Detský kútik celodenne monitoruje animátor. Deti od troch rokov môžu v kútiku po súhlase rodiča zostať samé, pod dohľadom animátora. Rodičia si môžu zatiaľ vychutnať čas na vlastné aktivity alebo relax. Animátor si zapíše telefónne číslo rodiča a v prípade, že dieťa sa v kútiku už nudí alebo chce odísť, animátor zavolá. Detský klub je k dispozícii od 9:00 do 21:00 a pre ubytovaných hostí je zdarma.

Počas víkendov a prázdnin je pre deti pripravený celodenný animačný program (napríklad sánkovačka pri hoteli v zime, súťaže pri bazéne, večerné karaoke, minidisko…). Aktuálny program je vyvesený vždy vo výťahu, vo vestibule hotela, povie vám ho ochotne aj recepčná či animátor.

hotely-pre-rodiny-s-detmi-hotel-sitno-slovensko-vyhne
hotel Sitno, Vyhne – detský kútik MiniMe
hotely-pre-rodiny-s-detmi-hotel-sitno-slovensko-vyhne
hotel Sitno, Vyhne – detský kútik MiniMe

 

hotely-pre-rodiny-s-detmi-hotel-sitno-slovensko-vyhne
hotel Sitno, Vyhne – detský kútik MiniMe

Herňa

Pre mládež a dospelákov je k dispozícii herňa. Dá sa tu hrať biliard, stolný futbal, X-box, air hockey a pod.

Detské bazény (MiniMe Aqua Fun)

Priestor s bazénmi je vybavený bazénom pre najmenšie deti (hĺbka 30 cm), bazénom pre juniorov (hĺbka 120 cm) a toboganmi pre odvážne deti (5-roční ich zvládnu samostatne). V najmenšom bazéne je šmýkačka pre najmladšie deti, vodopád, v juniorskom lezecká stena. Teplota vody je 32°C, pre deti super príjemná teplota. Detská zóna je od klasického plaveckého bazéna oddelená turniketmi, čo je výhoda, dieťa vám len tak ľahko neprebehne z jednej zóny do druhej.

hotely-pre-rodiny-s-detmi-hotel-sitno-slovensko-vyhne
hotel Sitno, Vyhne – vodný svet pre deti, detská šmýkačka
hotely-pre-rodiny-s-detmi-hotel-sitno-slovensko-vyhne
hotel Sitno, Vyhne – vodný svet pre deti, vodopád
hotely-pre-rodiny-s-detmi-hotel-sitno-slovensko-vyhne
hotel Vyhne, Sitno – vodný svet pre deti, tobogány pre väčšie deti

Plavecký bazén s rozmermi 16x8m, pre deti ktoré vedia plávať alebo si dajú plávacie koleso či rukávniky. Voda je svieža.

Okolo plaveckého bazéna sú pohovky na oddych, väčšinou však bývajú obsadené.

Okrem plaveckého bazéna je v zóne chill out bazén, kde si môžete pohodlne ľahnúť a zrelaxovať v teplúčkej termálnej vode. Veľmi obľúbený aj u detí.

Pri plaveckom bazéne sa nachádza pool bar, kde barman namixuje nápoje a obslúži hostí. Pri bazénoch je len v obmedzenom čase.

V lete je k dispozícii aj vonkajší bazén a detský Kopkov bazén.

Je potrebné rátať s tým, že v čase voľna majú do wellnes prístup aj externí hostia.

Súkromné kino Mediatro*

Rozprávky pre deti aj filmy pre starších divákov. Naše deti sú v siedmom nebi. Posadia sa na gauč, vyložia nohy, nechajú sa obslúžiť vineou a pukancami a sledujú rozprávku podľa aktuálneho programu. 🙂 a my dospelí s najmenšou si zatiaľ dávame kávičku v bare na prízemí.

Kulinárske štúdio Foodie*

Tématické kurzy varenia priamo v priestoroch hotela. Miesto, kde je možnosť naučiť sa variť a vykúzliť všelijaké dobroty. Témy bývajú detské (napr. lievance) aj dospelácke, podľa programu pre aktuálny týždeň.

Kurz sa koná len vtedy, ak sú vopred prihlásení záujemcovia.

Umelecké štúdio Artclub*

Pre všetky tvorivé duše, ktoré radi niečo vyrábajú. Aktivity ako maľovanie na plátno, výroba hlinených predmetov, maľované sklíčka, výroba postavičiek z filcu a pod., vždy podľa aktuálneho programu.

Na aktivity je potrebné sa vopred prihlásiť na recepcii a sú za malý poplatok.

Polpenzia

V reštaurácii Promenade, kde sa podávajú raňajky a večere formou bufetových stolov (aj obedy, ak máte plnú penziu), sú k dispozícii detské stoličky, detské umelé príbory, taniere a poháre a detské menu. Naši si väčšinou napriek tomu vyberú z dospeláckeho. Jedlo je veľmi chutne pripravené a obmieňa sa.

Kým dospeláci ešte dojedajú jedlo, pred jedálňou sa nachádza malý detský kútik, kde sa na chvíľu deti dokážu zabaviť. Je prispôsobený najmä pre najmenšie deti, väčší si môžu zahrať air hockey (žetóny sa dajú zakúpiť na recepcii).

K dispozícii je aj hotelová a lá carte reštaurácia, s možnosťou stolovania aj na terase. Pre deti je pripravené detské menu a omaľovanka s maskotmi hotela.

Terasa s možnosťou obsluhy bola bonusom. V čase, keď spí drobec v kočíku, si dospelý doprovod môže oddýchnuť na čerstvom vzduchu s dobrou knihou, šálkou čaju, v lete osviežujúcou limonádou. S výhľadom na Štiavnické vrchy.

Voľnočasové aktivity

Vonkajší areál je veľkorysý, deti aj dospelý majú veľa miesta a možností na vyžitie. K dispozícii je trampolína, šmýkačka, tenisové kurty, plážové ihrisko, adventure golf, lukostreľba a pod.

hotely-pre-rodiny-s-detmi-hotel-sitno-slovensko-vyhne
hotel Sitno, Vyhne – letné aktivity pre deti, areál hotela
hotely-pre-rodiny-s-detmi-hotel-sitno-slovensko-vyhne
hotel Sitno, Vyhne – areál hotela, leto
hotely-pre-rodiny-s-detmi-hotel-sitno-slovensko-vyhne
hotel Sitno, Vyhne – letná záhrada, trampolína

Okolie Štiavnických vrchov ponúka možnosti pre milovníkov turistiky aj cykloturistiky.

V zime sa môžu deti sánkovať priamo v areáli hotela. Tí, ktorí majú radi zimné športy si môžu vychutnať lyžovačku a korčuľovanie v neďalekom Salamandra resorte v Štiavnických vrchoch (cca 15 min cesta autom z hotela Sitno).

hotely-pre-rodiny-s-detmi-hotel-sitno-slovensko-vyhne
lyžiarske stredisko Salamandra v blízkosti hotela Sitno, Vyhne

Požičovňa

Bicykle si môžete požičať priamo v hoteli (detské aj dospelácke).

Wellness a spa

Rodičia, ktorým to ich ratolesti dovolia, si môžu vychutnať wellness relax zone, masáže, sauny, či privátnu vírivku.

Detailné informácie nájdete na webe hotela: http://www.hotelsitno.sk

 

Máte aj vy svoj obľúbený hotel alebo ubytovanie na Slovensku? Napíšte nám do komentu 🙂

Ak máte akékoľvek otázky, píšte na: info@luckyfamily.eu. Ďakujeme za všetky pozitívne reakcie na náš blog :-). Motivuje ma to v písaní, preto nezabudnite lajkovať a zdieľať, ak sa vám článok páčil :-).

Mimochodom, už ste hlasovali v súťaži Bloger roka? NIE? Ocitli sme sa tam ako Nováčik! Budeme radi, ak nás podporíte hlasom TU (hlas je potrebné potvrdiť cez e-mail, inak nie je platný). Ďakujeme!

Pridaj komentár