Kam s deťmi v Chorvátsku – Zaton

Chorvátsko je obľúbená dovolenková destinácia Slovákov. Dostupná autom, priezračné more. Ponuka ubytovania na každom kroku. Ak však hľadáte miesto, kde by ste so svojou rodinkou strávili bezstarostné dni a mali všetko po ruke, skúste sa pozrieť na dovolenkový rezort Zaton. Určite sa vám bude páčiť!

  1. Dostupná cesta autom

Dovolenkový rezort Zaton sa nachádza 13 km od Zadaru. Cesta z Bratislavy trvá 7 hod (Bratislava-Zaton 716 km), cesta z Košíc trvá  9hod alebo 11 hod, podľa trasy, ktorú vyberiete.

2. Flexibilný začiatok dovolenky

Ak si vyberiete apartmán, začiatok dovolenky si naplánujete podľa vlastných potrieb, nemusíte nastupovať v sobotu, ako to má v Chorvátsku veľa ubytovacích zariadení nastavené. Vyhnete sa tak možným zápcham.

Minimálna dĺžka pobytu v sezóne je v apartmáne 5 dní.

Ak si vyberiete v hlavnej sezóne mobilný domček alebo glamping, nástup je klasicky, v sobotu. Minimálna dĺžka pobytu 7 dni.

croatia-holiday-resort-zaton-mobile-house
Mobilný domček, Zaton holiday resort, Chorvátsko

V kempingu je možný príchod každý deň.

3. Ubytovanie v apartmáne, mobilnom dome, kempingu či v stane

V rezorte sa nachádzajú apartmány (3*** a 4****), mobilné domčeky, kemping a na svoje si prídu aj milovníci prírody, ktorí sa nechcú zrieknuť luxusu a sú stúpencami glampingu (luxusné stany).

 

croatia-holiday-resort-zaton-apartements
Apartmány 4****, Zaton, Chorvátsko
croatia-holiday-resort-zaton-apartements
Apartmány, 3***, Zaton, Chorvátsko

Ponuka a mapa rezortu je dostupná na webe rezortu www.zaton.hr.

Osobne máme skúsenosť s apartmánom. Výhodou bola jeho lokalizácia, mali sme to blízko na pláž aj k bazénom, na recepciu aj do pekárne či k stánku s ovocím a zeleninou.

Bývali sme na poschodí, čo je pre rodinu s bábätkom, ktoré práve začína chodiť (okolo 1. roka), dosť náročné. S malými deťmi by som vyberala skôr apartmán na prízemí. Medzi budovami s apartmánmi sú zelené plochy a ihriská, deti tam môžu kedykoľvek z prízemia vybehnúť. Väčšie deti aj z poschodia, ak ich však chcete mať na očiach, je potrebné ísť s nimi alebo sedieť na terase, odkiaľ je výhľad na ihrisko.

4. Check-in a check-out

Apartmány: check-in: od 15:00 hod, check-out: do 09:00 hod

Mobilné domy, glamping: check-in od 14:00 hod, check-out: do 09:00 hod

Kemping – príchod od 13:00 hod, odchod do 12:00 hod

5. Stravovanie

Súčasťou ubytovacích jednotiek sú kuchyne, kto si chce variť sám, má možnosť.

V rezorte sa nachádzajú reštaurácie, bary, taverny a samoobslužná reštaurácia (Kužina).

V nej sa stravujú všetci tí, ktorí si objednajú polpenziu. Samoobslužnú reštauráciu môžu navštíviť aj ostatní dovolenkári v rezorte za poplatok. Ak chcete práve obed alebo večeru v štýle samoobsluhy a bufetu, nahlásite počet osôb, zaplatíte, vyberiete si z hotových jedál a raz-dva sa najete.

croatia-zaton-restaurants
Samoobslužná reštaurácia, Zaton, Chorvátsko

6. Pláž

Pláž je piesková, s borovicovými hájikmi. Piesok nie je úplne jemný, skôr štrko-piesok. Hrady sa z neho stavať dajú :-). Slnečníky a lehátka sú na prenájom za poplatok.

croatia-zaton-holiday-resort-the-beach-for-families

croatia-zadar-price-list

croatia-zaton-holiday-resort-the-beach

Tiché súkromné miestečko v Zatone na pláži sa dá nájsť, ale ťažko 🙂 Odporúčam ísť mimo slnečníkovo-lehátkovú zónu, k lezeckému ihrisku. Za ihriskom sú drevené lehátka, ktoré bývajú voľné. Stromy tvoria prirodzený tieň. Ak máte vlastný stan na pláž, je tu priestor, kde si ho môžete rozložiť.

croatia-zaton-holiday-resort-the-beach

V tejto oblasti je len málo ľudí, pláž je kamienková, čo deťom nevadí, komu vadí, vyriešia to topánky do vody.

croatia-zaton-holiday-resort-the-beach-for-families

Dobrý drink alebo nanuk si rýchlo zaobstaráte v blízkom bare Busola, ktorý má čarovnú atmosféru :-).

croatia-holiday-resort-zaton-buzola-bar

Keď deti omrzí voda, lezecké ihrisko je hneď vedľa. Ideálne pre väčšie deti (cca od 5 rokov). Za barom je outdoorový obrí šach a workout zóna.

croatia-zadar-activities-climbing-for-kids

croatia-zadar-activities-climbing-for-kids

Celá pláž je ideálna pre rodiny s deťmi, s pozvoľným vstupom do mora.

croatia-zaton-holiday-resort-the-beach-for-families

Veľké pozitívum Zatonu je v tom, že na pláži nájdete voľné plochy, kde si môžete zahrať futbal či plážový volejbal bez toho, aby ste si museli pri každom kontakte s loptou dávať pozor, či niekoho trafíte.

croatia-holiday-resort-zaton-beach-volley

7. Bazény

Zaton ponúka outdoorové bazény. Jeden pre dospelých a väčšie deti s hĺbkou 1,4m a druhý detský.

croatia-holiday-resort-zaton-swimming-pool
Bazén pre dospelých a väčšie deti, Zaton, Chorvátsko

Detský bazén je vhodný aj pre najmenšie detičky. Súčasťou detského bazéna je šmýkačka. Lehátka okolo bazénov bývajú rýchlo obsadené.

croatia-zaton-holiday-resort-swimming-pool-for-children
Bazén pre najmenších, Zaton, Chorvátsko

8. Prostredie ideálne pre rodiny s deťmi aj pre dospelých

Rezort je priestranný, zahŕňa veľa zelene a kvetov. Ubytovacie jednotky sú rozptýlené, máte pocit ako keby ste žili v malej dedinke. Ak si budete variť sami, máte možnosť odtrhnúť si bylinky z bylinkovej záhradky. Záhony sú po celom rezorte.

croatia-zaton-herbs

A čo-to sa po potulkách rezortom aj dozviete 🙂 Napríklad, čo tu rastie.

croatia-zadar-plants

croatia-zadar-plants

Ak vaše deti milujú kolobežky alebo skejt, nezabudnite ich pribaliť do kufra auta. Po rezorte sú krížom-krážom chodníky, na ktorých ich môžu využiť a ľahko sa presunú.

croatia-zadar-troller-friendly-area

 

croatia-zadar-skates-friendly-area

V rezorte sa nachádza množstvo ihrísk, lanové preliezky, aquazorbing, minigolf, dá sa jazdiť na motorkách, na koni, skákať v nafukovacom hrade vo vode a večer aj na pláži.

croatia-zaton-nafukovaci-hrad-vo-vode-pre-deti

Večerné aktivity

croatia-zaton-holiday-resort-evenenig-fun-activiities

croatia-zaton-holiday-resort-evenenig-fun-activiities

croatia-zadar-activities-cars

 

croatia-zaton-holiday-resort-evenenig-fun-activiities

croatia-zadar-activities-mini-golf

Animačný program

Pre tých, ktorí majú radi šport, sú v animačnom programe zahrnuté športové aktivity a súťaže, k dispozícii kurty, cyklotrasa, trim track, beach volley ihrisko, streľba lukom a mnohé ďalšie, viď web.

Animačný program je rozdelený pre deti – menšie Minikids (3-6 rokov), väčšie Maxikids (7-10 rokov), juniori (11-14 rokov), tínedžeri (15-18 rokov) a dospelí. Aktuálny program nájdete v lokálnych novinách v ubytovacej jednotke alebo na recepcii.

Čo ak bude chladnejšie počasie a nebudete sa chcieť kúpať?

Rezort ponúka veľké množstvo aktivít. Mali sme dva dni škaredé počasie, ale vôbec to nevadilo (bolo chladno, nezabudnite si pribaliť teplé oblečenie!).

Počas celého pobytu sme animácie nestihli ani vyskúšať.

croatia-zadar-family-friendly-resort

croatia-zaton-activities-for-kids

croatia-holiday-resort-zaton-on-the-beach

croatia-holiday-resort-zaton-on-the-beach

9. Výlety do okolia

Zadar

Na výlety do okolia sme využili dni, kedy bolo chladnejšie počasie. V blízkosti sa nachádza krásne historické mesto Zadar.

croatia-zadar-family-trip

Počuli ste už Morský orgán? Nie? V Zadare máte tú možnosť! Ide o jedinečný architektonický zázrak vytvorený v podmorskej časti mestskej pláže (rivy). Morské vlny tu svojim prúdením a prechádzaním cez hudobné trubky inštalované pod morskou hladinou vytvárajú neuveriteľný zvuk, takzvanú ‘morskú hudbu’, ktorá napĺňa široký priestor morskej promenády.

Na samom konci zadarského polostrova vzhliadol svetlo sveta aj Pozdrav slnku. Skladá sa z troch stoviek sklených dosiek uložených v jednej úrovni s kamennou dlažbou rivy v tvare kruhu s priemerom 22 metrov. Jeho ideou je priestorová inštalácia v tvare amfiteátra, okolo ktorého sa na kamenných kockách zobrazujú výjavy všetkých planét Slnečnej sústavy a ich dráh.

croatia-zadar-pozdrav-slnku
Nin

Mesto Nin je dostupné vláčikom, ktorý jazdí priamo z a do rezortu.

croatia-zaton-holiday-resort-train-to-Nin

V Nine by vás mohlo zaujať múzeum ťažby soli. Na recepcii v rezorte Zaton sa dajú kúpiť lístky na vstupné do múzea. Ale pozor, v zlom počasí vám sú lístky zbytočné, po múzeu vás prevedú iba v dobrom počasí. Dozviete sa tu všetko o výrobe soli z morskej vody.

Chorvatsko-Nin-solne-mesto

 

10. Služby

V rezorte sa nachádzajú všetky klasické dovolenkové služby, ktoré by ste mohli potrebovať. Obchody, potravinový supermarket, dovolenkové stánky so suvenírmi a dovolenkovými potrebami (nafukovačky, hračky do piesku a pod.), masáže, kaderník, fitko, požičovne a pod.

croatia-zaton-holiday-resort-activiities

Máte aj vy obľúbené miesta v Chorvátsku, ideálne pre rodiny s deťmi?

Inšpirujte ostatných a napíšte do komentu 🙂

Pridaj komentár