Peruánska reštaurácia Casa Inka, Bratislava – Ružinov

Peruánska reštaurácia Casa Inka v bratislavskom Ružinove (na Jégeho) nepatrí medzi klasické reštaurácie pre rodiny s deťmi. Napriek tomu sme to riskli a cítili sme sa tam veľmi príjemne.

Odporúčam všetkým, ktorí chcú vyskúšať nové jedlá a netradičnú kuchyňu. Na svoje si prídu najmä mäsožravci. Jedálny lístok samozrejme zahŕňa aj bezmäsité jedlá.

Hneď pri vstupe do reštaurácie nás prekvapil malý detský kútik, ktorý sme nečakali. Keďže sme boli jediná rodina s deťmi v reštaurácii, úplne postačoval. Bystrému detskému oku neušli ani stolové hry, zahrali sme si dámu a šach.

casa-inka-peruanska-restauracia-bratislava-ruzinov-detsky-kutik

Personál bol veľmi milý, ochotný počkať, kým si vyberieme. Zameniť prílohy podľa prianí detí a pripraviť pre nich detskú porciu nebol problém. Trpezlivo nám vysvetlili, ako jedlo chutí, z čoho sa pripravuje, aká chuť prevláda.

K dispozícii bola aj detská stolička.

casa-inka-peruanska-restauracia-bratislava-ruzinov-sopa-criolla
Sopa criolla

casa-inka-peruanska-restauracia-bratislava-ruzinov-polievky-menu

Mali sme šťastie, po príchode sme boli jediný obsadený stôl v reštaurácii. Sobota, okolo 17:00 hod. Stôl sme si rezervovali vopred.

O hodinu na to už reštaurácia vyzerala úplne inak. Všetky stoly boli obsadené.

Reštaurácia je jedna veľká miestnosť, stoly sú v radoch vedľa seba, živšie deti si nemajú kde pobehať. Ak sú však deti pokojnejšie, alebo vedia v kľude vydržať aspoň počas dvoch hodín, ktoré tu určite strávite, potom budete spokojní. V Casa Inka nám veľmi chutilo :-).

casa-inka-peruanska-restauracia-bratislava-ruzinov
Filete de lomo fino con fettuccine a la huancaína

 

casa-inka-peruanska-restauracia-bratislava-ruzinov
Anticuchos

 

casa-inka-peruanska-restauracia-bratislava-ruzinov
Ají de gallina

A ešte pikoška 🙂

Peru je krajinou, ktorá získala už niekoľko rokov po sebe (aj v roku 2016) cenu World Travel Awards a bola vyhlásená za Najlepší kulinársky cieľ Južnej Ameriky.

Viac informácií: www.casa-inka.sk


Mohlo by vás zaujímať: Reštaurácie priateľské k deťom – Gatto Matto Trattoria, Bratislava – Rusovce

Pridaj komentár