Stanišovská jaskyňa na Liptove – čelovky, strašidlá a veľa zábavy

Nastal čas jesenných prázdnin. Mnohí rodičia hľadajú nápady a tipy, ako ich s deťmi stráviť. Nie sme výnimka a máme pre vás skvelý tip… Je na Liptove.

Liptov je náš obľúbený región. Ideálny na pobyt pre rodiny s deťmi. Posúva sa v rozvoji cestovného ruchu a skvalitnenia služieb neustále vpred. Za poslednú dekádu bol pobyt na Liptove zakaždým lepší a lepší.  Krásna príroda a neustále pribúdajúce zaujímavé miesta kam sa dá ísť s deťmi. Dôkaz toho, že častokrát stačí oprava, zveľadenie a zviditeľnenie už existujúcich miest, o ktoré sa niekto začal poctivo a s láskou starať.

A teda, kam vlastne cez tie jesenné prázdniny?

stanisovska-jaskyna-liptov-slovensko-pre-rodiny-s-detmi

Stanišovská jaskyňa

Náš tip je Stanišovská jaskyňa. Nachádza sa v Liptovskom Jáne. Je prístupná celoročne a otvorená každý deň. Prístupná pre celú rodinu, aj pre malé deti. Navštívili sme ju v lete. Dĺžka vstupu je 45-60 min. Pred vstupom dostal každý z nás čelovku. U detí hneď na začiatku plusový bod :-). Prístup s kočíkom nie je vhodný. Rodičom s malými deťmi, ktoré nevládzu dlho chodiť, sa zíde nosič, alebo trpezlivosť a silné paže. Sprievodcovia jaskyne podávajú výklad humorne a od srdca, bude sa vám tu páčiť :-).


Podobné články:

Bystrianska jaskyňa – ideálna pre rodiny s deťmi, Nízke Tatry

Zjavila sa nám lesná víla! Neváhajte a choďte si ju pozrieť aj vy.

4 miesta kam s deťmi v Bratislave, keď je škaredé počasie


Posledný októbrový víkend je v jaskyni výnimočný. Tradične sa v nej konajú Jánske dušičky. Dozviete sa, čo všetko sa môže v jaskyni prihodiť. Táto paráda sa koná v sobotu 28.10.2017.

Odporúčanie z  webu jaskyne: Doporučujeme: od 6.10.2017 si môžte zakúpiť „dušičkové“ lístky do jaskyne aj s časenkou. Vyhnete sa tým čakaniu a z toho vyplývajúcim rôznym stresovým situáciám. Pomôžete tým aj plynulému chodu akcie. Tešíme sa na Vás.

Viac informácií: www.stanisovska.sk

Ochutnávka z Jánskych dušičiek (fotky sú od našich kamarátov, ktorí Jánske dušičky absolvovali v roku 2016 – Janka a Marek, ďakujeme 🙂

janske-dusicky-stanisovska-jaskyna-liptov-slovensko-pre-rodiny-s-detmi

janske-dusicky-stanisovska-jaskyna-liptov-slovensko-pre-rodiny-s-detmi

janske-dusicky-stanisovska-jaskyna-liptov-slovensko-pre-rodiny-s-detmi

janske-dusicky-stanisovska-jaskyna-liptov-slovensko-pre-rodiny-s-detmi

Odporúčame

Na sychravé dni pre knihomoľov, ktorí majú radi čarodejníkov a strašidlá:

Časodejovia – Kľúč k času (Natalja Ščerba) – Vasilisa bývala až donedávna so svojou babičkou a nemala ani potuchy o tom, že jej otec je mocný mág krajiny Eflara. Miesta, kde žijú tajomní čarodejníci, ktorí vďaka silnej mágii môžu ovplyvňovať plynutie času. Keď sa potom sama ocitne v krajine časodejov a víl, netuší, aké nebezpečenstvo tam na ňu čaká. (Pre mládež od 11 rokov)

Zlatá kolekcia slovenských rozprávok (Miloslav Luther, Juraj Jakubisko a Martin Hollý) – stará klasika pre malých aj veľkých, ktorá by nemala chýbať v žiadnej domácnosti. Kolekcia slovenských rozprávok Kráľ Drozdia brada, Mahuliena zlatá panna, Pehavý Max a strašidlá, Perinbaba a Soľ nad zlato.

Harry Potter (J.K.Rowling) – 1-7 box – všetky knihy pokope.

Harry Potter je sirota, žije v izbičke pod schodmi u príšerných príbuzných a až do jedenástych narodenín si myslí, že je obyčajný chalan. Lenže potom dostane záhadné listy, navštívi ho sympatický obor a dozvie sa niečo, čo mu navždy zmení život. Je čarodejník!

 

 

Pridaj komentár